Dlaczego Coaching?

coaching

Przyglądam się od jakiegoś czasu różnym projektom mieszkań i domów, procesom jak one powstają, wizualizacjom, które mają na celu zobrazować jak ma wyglądać przyszła kuchnia, łazienka, pokój taki czy inny. To wszystko jest fantastyczne gdyż pozwala wiele rzeczy zaplanować w sposób przemyślany i według upodobań przyszłych domowników. Efekty końcowe projektów pozwalają mieć poczucie, że cała inwestycja, która jest przecież na lata i wymaga sporych funduszy, będzie dawała satysfakcję, przytulny i domowy klimat. Wiele osób pragnie zamieszkać w ten sposób w uwitym własnym domowym zaciszu.

Zastanawiam się jak wiele osób ma takie wyobrażenie, że można w bardzo podobny sposób zaplanować swoje życie. Nie tylko to co chce się mieć w życiu tylko swoje życie. Aż do końca. Brzmi to bardzo grubo. Zaplanować całe swoje życie, skoro ja nie wiem co będzie jutro. Można zaplanować wiele w swoim życiu, modyfikować te projekty. Warunek jest jeden, jeśli ktoś ma taką potrzebę.

A jeśli nie ma takiej potrzeby to co wtedy?

Jesteśmy tak skonstruowani, my ludzie, że wcześniej czy później zadajemy sobie takie właśnie pytanie. Co z moim życiem?

Z pomocą przychodzą różne książki, biografie ciekawych ludzi. Jeśli chcemy, potrafimy znaleźć inspirację.

Co zrobić kiedy brakuje inspiracji mimo wszystko?

Warto rozważyć spotkanie z coachem. To ktoś kto pomaga w znalezieniu własnego kierunku w życiu i, co więcej, podążanie tą drogą. Okazuje się bowiem, że jeśli ktoś złapie ten swój kierunek, taki od serca, zaczyna działać i wprowadzać pozytywne zmiany w u siebie i we własnym otoczeniu. To takie trochę (a nawet bardzo) projektowanie swojego własnego życia. Ktoś powie bzdura, to jakieś głupoty, życie to życie i nie mam na nie zbyt wielkiego wpływu.

Hmm, zaryzykujesz kilkanaście minut na mały eksperyment?

Tak dla swojego życia. Jedyne co ewentualnie stracisz to trochę czasu.

Jeśli jesteś gotowy to czytaj dalej.

Usiądź wygodnie, zamknij oczy, zrelaksuj się w miarę możliwości i wyobraź sobie siebie w wieku… 80 lat. Dokonałeś już tego wszystkiego w życiu co chciałeś. Co to jest?
W jakim pokoju się znajdujesz, w jakim domu mieszkasz, czy jest on np. tym wymarzonym domem którego pragnąłeś? Kto Cię otacza, kochająca żona? Jaki masz kontakt ze swoimi dziećmi, wnukami? Jak spędzasz swój wolny czas, na podróżach po świecie, poznawaniu nowych kultur czy może po prostu na rozwiązywaniu krzyżówek? Jak wygląda Twój dorobek finansowy, czy rozwinąłeś bardzo dobrze prosperującą firmę, którą teraz zarządzają następne pokolenia z Twojej rodziny? I co najważniejsze, czy sam jesteś zadowolony z siebie
i swojego życia, czy są ludzie którzy szczerze mogą Ci podziękować za Twoją pomoc dla nich, jeśli takiej udzielałeś prowadząc np. fundację?

Jakie ma to w ogóle znaczenie? Ma i to duże. Takie eksperymenty wpływają znacznie na jakość naszego życia. A kto nie chce poprawić jakości własnego życia?

Ja osobiście zapisałem sobie, że chcę być jako człowiek, który wspomagał przez wiele lat ludzi, którzy potrzebują pomocy. Jako multi milioner rzecz jasna. Pomaganie praktykuję już od dłuższego czasu. Regularnie co miesiąc. Stąd tez moja ulubioną gałęzią coachingu jest coachng finansowy. To wszystko co jest związane z budowaniem własnego, prywatnego majątku. Jak to zrobić? Tu historia się powtarza, można to zaprojektować, z konkretnymi sumami zarobków miesięcznych i przyrostem majątku. Co więcej projektuje się sposób działania dojścia do celu i wdraża go w życie. Wiele osób na takich sesjach projektowych dowiaduje się, że granie na loterii i czekanie na miliony to niezbyt dobra strategia. Co więcej, Ci którzy wygrywają spore sumy a nie mieli z nimi wcześniej do czynienia, po trzech, góra po pięciu latach pozbywają się całej wygranej i popadają w jeszcze większe długi. Mnie też kiedyś zasmuciła taka informacja. W tym wszystkim znacznie bardziej realne jest zarobienie tych sporych sum. Tak. Nie od razu, nie w jednym roku. Bardziej po kilkunastu latach a nawet po kilkudziesięciu od dziś. Samo pomyślenie o tym może być początkiem wspaniałej przygody na znaczną część własnego życia. Chcesz to sobie zaprojektować? Serdecznie zapraszamy na naszą stronę i do kontaktu z nami. Służymy swoją wiedzą i doświadczeniem w projektowaniu własnego życia. Tak aby życie stało się dziełem sztuki, tworzonym z kunsztem i pasją.

 

Pozdrawiamy

Jakub Żórawski

Paweł Otwinowski

http://financialstrategy.pl/